Tenis tréning Roger Federer

Tenisový tréning v podaní tých najlepších tenistov- medzi ktorých Roger Federer určite patrí- vyzerá veľmi jednoducho. Všetko krásne stíha, vyzerá to priam relaxujúco a celkovo má človek dojem, že je to dookola to isté a tréning človeka po pár minútach prestane baviť. Treba si však uvedomiť, že toto video ukazuje iba jednu z mnohých ďalších súčastí tréningu, a navyše to nie je také jednoduché, ako v prípade Rogera Federera. Problémy robí rýchlosť, presnosť, technika, odskok a mnoho ďalších faktorov.

Kvalita tenis tréningu záleží od tenisového trénera, ktorý je v podstate zodpovedný za priebeh samotného tréningu. Na tomto videu môžete vidieť hru bývalej svetovej jednotky a pravdepodobne najlepšieho hráča histórie tohto športu spoza základnej čiary (base line). Tréning však obsahuje aj volej, smeč, servis, simulované herné situácie, údery cross, údery po čiare, loby, rezané, liftované a mnohé iné varianty úderov. Pri voľbe tenisového trénera, ktorý vám poskytne tenis trening preto treba vždy sledovať aj jeho variantnosť, teda zmeny herných pozícií, úderov, taktík, dĺžok úderov atď. Tréner, ktorý vám nahodí jednu loptu za druhou bez výmeny, pravdepodobne nebude ideálny z hľadiska herných situácií.

Mnou zdieľané video je ukážkou hry spoza základnej čiary, ktorá vyžaduje veľké množstvo pohybu, časovania, správnej techniky a samozrejme trénera na druhej strane, ktorý vám vráti loptu na druhú stranu takmer vždy.

Tenisový tréning musí byť zábava a musí vás posúvať ďalej, inak nemá absolútne žiaden zmysel a význam. Samozrejme sú aj takí, ktorí si potrebujú iba udrieť do lopty a zabudnúť na povinnosti, ktorých pokrok až tak veľmi nezaujíma. V prípade detí by mal tenis tréning vždy posúvať hráča ďalej a naplno využiť jeho potenciál tak, aby boli spokojní rodičia, ale aj samotné dieťa.