Veľké množstvo TV programov

V čase, keď neboli rozmohnuté televízie, televízne stanice a nebolo toho veľa na výber bola video éra. Takmer každý sa mohol doma pochváliť video prehrávačom na VHS, ktorých mal neskôr doma obrovské množstvo. Televízia spĺňala viac menej informačnú funkciu a na zábavu sa tam nenašlo miesto.

Programov bolo málo, najčastejšie spravodajstvo a informácie zo sveta, ktoré ľudí zaujímali a pozreli si ich vždy vo večerných hodinách. Vysielanie bolo aj časovo obmedzené, nevysielalo sa celý deň. Reklamy boli na úrovni, propagovali sa veci, ktoré ľudia naozaj potrebovali a nie len kvôli biznisu, aby sa na reklame zarobilo a pritom samotný výrobok neni vôbec kvalitný. Všetko bolo akési čistejšie a úprimnejšie, aj informácie boli podávané bez cenzúry, maximálne s upozornením, ak tv program nebol vhodný pre maloletých alebo deti.

Diváci si radi zašli do kina na dobrý film, alebo si ho pustili doma na videu. Neskôr sa doba oveľa viac zmodernizovala, prišli nové relácie, nové filmy v televízii a vysielať sa začalo na domácich stanicach nonstop. Vznikali nové televízie, každú chvíľu nové relácie, seriály a videá sa z domácnosti začali vytrácať. Postupne toto všetko začal nahrádzať internet, kde sa už vtedy ľudia mohli dopátrať k informáciám, ktoré im televízne vysielanie neponúkalo. Nebol však rozvinutý natoľko, aby si na ňom mohli ľudia sťahovať filmy, rýchlosť bola biedna a preto stále fungovali video a DVD požičovne, kde si ľudia zakupovali filmy a rôzne videá, ktoré si následne mohli doma pozrieť v televízii.

Filmov však pribúdalo, rovnako ako rýchlosti internetu a dodnes sú videopožičovne už takmer nevyužívané a ľudia si vedia doma všetko stiahnuť. Vyrovnáva sa to však faktom, ze televízia začala vysielať oveľa viac filmov a videí, ktoré by inak ľudia – diváci mohli vidieť len v kine alebo na DVDčku. Takto si pritiahli a držia veľké množstvo divákov a televízny program tohto druhu sa vysiela pravidelne.