Ako vybrať kuchynskú linku?

Výber kuchynskej linky značne ovplyvňuje aj to ako často varíme, koľko ľudí v našej domácnosti žije a koľko potrebujeme priestoru na uskladnenie potravín a riadov. V kuchyni musíte brať do úvahy rozmiestnenie elektrických, plynových a vodovodných rozvodov.  Pi stavaní a realizácií kuchyne, by ste si mali kuchynskú linku naplánovať ako prvú, aby ste mohli svoje predstavy prispôsobiť podľa prívodov.

kuchynská linka

Kde by malo byť miesto kuchynskej linky?

Rozmery a celkové umiestnenie kuchyne si treba dobre premyslieť. Ak sa chystáte vymeniť starú kuchynskú linku za novú, musíte si tiež ujasniť, či bolo niečo zlé na starej kuchynskej linke, čo Vám istým spôsobom prekážalo. Tiež berte do úvahy čo by ste chceli zlepšiť, kde by mala byť nová kuchynská linka umiestnená. Pokiaľ si sami vo voľbe nedokážete pomôcť, môžete svoju kuchyňu spolu s voľbou miesta pre kuchynskú linku zveriť do rúk odborníkov.

Akú zvoliť farbu kuchynskej linky?

Farbu kuchynskej linky by ste mali ladiť podľa podlahy, ktorá je vo Vašej kuchyni. K tmavej podlahe sa viac hodia svetlejšie farby a naopak k svetlej podlahe sa budú viac hodiť tmavšie farebné odtiene. Ak ste sa rozhodli napríklad pre bielu kuchyňu nezabúdajte na to, že ak si chcete bielu kuchynskú linku udržať čistú, potom si vyžaduje častejšie umývanie. Tmavé farby na tom tiež nie sú o nič lepšie.

Aký zvoliť materiál kuchynskej linky?

Pre kuchynskú linku je dôležité predovšetkým to, aby sa jej povrch ľahko udržiaval a zvládal záťaž pri príprave jedál. Masív alebo laminát sú najpoužívanejšie materiály pre výrobu kuchynskej linky. Masívne drevo má veľké množstvo výhod, no ak sa v kuchyni dostane do kontaktu s parami je tvarovo nestále. Kuchynská linka vyrobená z masívu je však oproti laminátovej kuchynskej linke výrazne drahšia. Laminovaná kuchynská linka Vám ponúka širokú paletu farieb. Pri voľbe týchto dvoch materiálov je lepšou voľbou práve laminát. Kvalitná kuchynská linka vyrobená z laminátu je tvarovo stála, praktická a taktiež je to lacnejšia alternatíva.