Ako začať podnikať ozaj rýchlo

Pri ready made firmách hovoríme o tzv. hotovej spoločnosti. Takéto ready made spoločnosti sú klasické s.r.o. firmy, ktoré sa zakladajú za účelom predaja budúcemu spoločníkovi. Ready made firmu si môžete kúpiť od inej firmy. Spoločnosť je založená a zaregistrovaná v obchodnom registri.

ready made

Majú ready made firmy nejaké záväzky?

Základné imanie ready made firmy je splatené v celom jej rozsahu. Okrem toho ready made firmy nemajú žiadne pohľadávky, záväzky a ani nevykonávali žiadnu činnosť ako firma. Vykonávať svoju prácu už v mene ready made firmy je možné za pár hodín, keďže majú vybavené voľné živnosti.

Aké zmeny je možné vykonať pri kúpe ready made spoločnosti?

Ak ste sa rozhodli kúpiť ready made firmy, je možné pri jej predaji od inej spoločnosti zmeniť jej obchodné meno a sídlo. Tiež môžete zmeniť aj iné údaje podľa Vášho želania.

Čo zahŕňa cena za ready made firmu?

Cena za ready made firmu by mala zahŕňať všetky úradné a súdne poplatky za predaj spoločnosti, rovnako ako by mala zahŕňať aj všetky Vami vykonané zmeny. Účtovná dokumentácia spolu s právnou dokumentáciou (osvedčenie o založení firmy) by mali byť taktiež zahrnuté v cene ready made spoločnosti. Ready made s.r.o. spĺňajú všetky podmienky, ktoré sú stanovené zákonom, nemajú žiadne dlhy ani zisky bez činnosti.

Ako predať ready made firmu?

Predaj spoločnosti alebo firmy ako ready made s.r.o. je celkom bezpečná a rýchla cesta, ako začať s vlastným podnikaním. Predaj ready made tak predstavuje najjednoduchší spôsob, ako si v dnešnej dobe zaobstarať novú spoločnosť. Firma je pre klienta pripravená takmer okamžite.

Aké sú výhody ready made firiem?

Každý podnikateľ, si nemusí založiť novú firmu, môže si ju jednoducho dokúpiť. Ak sa rozhodnete kúpiť hotovú ready made firmu spolu s prevodom vlastníckych práv môže to trvať približne okolo 8 dní. Toto riešenie je vhodné najmä podnikateľov, ktorý nemajú čas riešiť založenie novej firmy. Začínajúci podnikatelia nemajú ešte veľkú hotovosť, v tom prípade je tiež vhodná kúpa už založenej ready made firmy, ktorá spĺňa túto podmienku.