Pekne sa dá zariadiť aj malá predsieň

popup_siena hlavny

Práve predsieň je prvé miesto, kam v byte alebo v dome vstúpime. Je to najviditeľnejšia vizitka nášho bývania. V panelákových domovoch je predsieň jednou z najhorších predstáv, pretože to znamená minimum priestoru, kde sa často musí uložiť väčšina vecí.

Čo platí v prípade malej predsieni?

V malej predsieni volíme radšej svetlé a jasné farby, či už ide práve o nábytok, podlahy alebo farbu na stenách. Vstupné dvere a priestor pred nimi, vonku a vo vnútri, by mali zaistiť bezpečný, pohodlný a dostatočne priestranný odchod z bytu.

Ako postupujeme pri voľbe vybavenia predsieni?

Najskôr je potrebné starostlivo zvážiť, čo všetko vlastne chcete v predsieni ukladať a ako chcete, aby vaša predsieň vyzerala. Vzhľadom k tomu, že práve v panelákových bytoch je málo úložného priestoru, je dôležité efektívne využiť priestor. Určite by ste sito mali dopredu premyslieť, čo vlastne všetko v nej chcete skladovať, koľko toho všetkého vlastne máte. Tiež nezabúdajte na väčšie veci ako je vysávač, žehliaca doska, kufre, športové potreby alebo sušiak na prádlo. Mali by ste si popredu odmerať skriňu a zistiť tak aký máte priestor na veci. Svetlo potrebujeme v celom dome a v predsieni obzvlášť.  V týchto priestoroch je výhodné mať viac druhov osvetlenia a používať ich podľa potreby. Vhodnejšie než žiarivka na stene budú lampy. Tiež budete potrebovať dostatok svetla pred zrkadlo.

Aká by mala byť podlaha?

Voľba podlahy je dôležitá a mali by sme ju brať vážne, pretože musí vydržať zvýšenú záťaž. V predsieňach sa najviac osvedčila keramická dlažba. Táto dlažba je praktická a jednoducho sa udržuje. Ak zvolíme dlažbu s protišmykovým povrchom bude naozaj bezpečná.

Aké farby vyniknú v predsieni?

S nábytkom súvisí aj maľovanie stien, ktoré prispôsobíme množstvu svetla a celkovému vyzneniu miestnosti. V predsieni viac vynikajú svetlé farby, žiarivé steny, ktoré ju opticky zväčšia. Priestor bude v kombinácií s dreveným nábytkom alebo obkladom pôsobiť príjemne a útulne.