Stavbu altánku zvládnete aj sami.

Dnes je už kúpa a realizácia altánku celkom zložitá. Musíte si predovšetkým dávať pozor na kúpu nekvalitného altánku, pretože takáto zlá investícia zasiahne najmä vašu peňaženku.

Je výroba altánku naozaj zložitá?

Výroba samotného altánku nie je žiadnou záhadou ani vedou. Je pravda, že predovšetkým na drevené altánky si voláme ľudí na pomoc. Pritom vám však bude stačiť zohnať kvalitné drevo a aspoň trochu sa vyznať v stavebníctve. Ešte budete potrebovať klince a váš altánok bude na ceste. Altánok je bežnou stavbou, nezabúdajte na ich samotné základy, ktoré sú veľmi dôležité. Musíte vždy myslieť dopredu, a najmä na problémy týkajúce sa počasie, či už ide o búrku, dážď alebo silný vietor.

Čo býva najväčším problémom pri altánkoch?

Problém býva predovšetkým pri altánku s krbom. Oheň a drevo alebo dokonca plast nemajú spolu dobrý vzťah, a preto stačí jedna nesprávna iskra a hneď môže vzniknúť nepríjemný problém. Drevené altánky by mali byť vyrobené skutočne kvalitne, aby nedošlo k žiadnemu poškodeniu, najmä k poškodeniu od veľkého tepla. Taktiež je pri altánku dôležité myslieť na jeho strechu. Nesmie byť nekvalitná, aby vám do altánku nenapršalo alebo prípadne v zime nezasnežilo. Tiež nie je najpríjemnejšie keď vám do neho bude neustále svietiť slnko, takéto posedenie je často otravné.

Ako sa vyhnúť prípadným problémom?

Altánok a jeho konštrukcia je tiež veľmi dôležitá a je potrebné ju dôkladne zvážiť. Ak nebude starostlivo a dobre navrhnutá, môže sa altánok zrútiť alebo dokonca niekomu nečakane ublížiť. Preto ak si naozaj s takouto prácou neveríte, bude lepšie ak ju zvolíte do rúk odborníkov. Tí vám vedia zaručiť kvalitu a dobre odvedenú prácu pri stavaní a realizácií altánku.

Aké sú vhodné kombinácie altánku?

Altánok je možné vyrobiť v rôznych odtieňoch hnedej farby, či už preferujete svetlejšie alebo radšej tmavšie odtiene. Medzi najčastejšie farby umelých altánkov patrí hnedá, zelená a tiež čierna. Sú aj možné kombinácie bielych altánkov, ktoré sa však do prírody nehodia.