Záhradný domček ako súčasť každej záhrady

Súčasť každej modernej záhrady dnes tvoria záhradné domčeky. Ponuky a možnosti výberu záhradného domčeka sú rozsiahle. Možností dostupných alternatív záhradných domčekov je naozaj veľa. Mali by ste sa rozhodovať čisto individuálne podľa toho čo najviac vyhovuje Vám a koľko ste schopný do ich stavby a realizácie investovať.

zahradný domček

Na čom je možné pribudovaní záhradného domčeka ušetriť?

Záhradné domčeky nie sú veľkou investíciou vo vašom rozpočte, samozrejme ak si to podľa vašich financií môžete dovoliť. Klasický záhradný domček Vás môže stáť od 500 do približne 2000 eur. Avšak pokiaľ zvládate kutilské a domáce práce, môže to byť pre vás veľkou výhodou. Pri celkovej sume, ktorú investujete za záhradný domček, môžete ušetriť niekoľko stoviek eur za prácu. Ak si v takýchto situáciách naozaj veríte a ste si istý, že ich dokážete zvládnuť, naozaj môžete len ušetriť. V prípade, že si tým nie ste úplne istý, nechajte prácu na odborníkov.

Aké sú reálne ceny za záhradné domčeky?

Ceny záhradných domčekov sú veľmi individuálne. Všetko sa odvíja podľa samotného typu domčeka a všetko čo má byť jeho súčasťou. Či už Vám postačí obyčajný záhradný domček s oknom a dverami, alebo od neho očakávate omnoho viac. Dôležitým kritériom, od ktorého sa následne vyvíja cena domčeka je jeho veľkosť. Záhradný domček môže mať veľkosť od nejakých 4m2 približne do 25m2. Do vybaveného záhradného domčeka tak môžete investovať približne 700 eur. Závisí to podľa materiálu, práce, kvality, prevedenia a samotného vybavenia.

Kde by sa rozhodne pri budovaní záhradného domčeka nemalo šetriť?

Pri realizácií Vášho záhradného domčeka by sa za žiadnych okolnosti nemali šetriť na podstatných veciach, ako je samotný stavebný materiál. Materiál je podstatnou vecou pre celkové využívanie domčeka. Ďalšou podstatnou vecou, ktorá sa viaže so stavebným materiálom je jeho kvalita. Ani kvalitu stavebného materiálu nemôžete zanedbávať. Pokiaľ na záhradný domček zvolíte nejaké lacné drevo, nemôžete sa čudovať, že domček nebude ani z ďaleka podľa Vašich predstáv. Investovať do materiálu sa preto oplatí. Ak ste sa rozhodli zveriť stavbu domčeka odborníkom, mali by ste sa tiež uistiť o bezpečnosti a vyhnúť sa prípadným nehodám.